Apie parodą „Jubiliejus“

 

„Pasisamdykit menotyrininką, kad straipsnį apie jus parašytų,“- parodos atidarymo metu patarė vienas kolega. Gera mintis, pamaniau, bet prašyti nesinorėjo. Manau, kad apie parodas menotyrininkai, jei jiems jos įdomios, rašo patys. Taip galim straipsnio ir nesulaukt.

Šįkart pasisekė, kad koncepciją mums padiktavo pats kalendorius. Aleksas, aštuonerių Evelinos sūnus nupaveikslavo mus parodos plakatui. „O jums negėda taip pozuot?“ paklausė. Fotografavomės su treningais. Traukėm burtus, kuri kokios spalvos apranga rengsimės. Turėjom du komplektus – ryškų žydrą ir chaki. Burtai man lėmė antrąjį. Įkomponavom auksinį rėmą ir raitytą pavadinimą, nuotrauką dirbtinai pasendinom, kad būtų gražiau. Labiausiai dėl plakato išvaizdos pyko profesorius Kepežinskas. Patarė kabinti jį prie Kalvarijų turgaus, o ne Grafikos katedroj. Klausė, kur buvome per tipografijos paskaitas, kad sau leidom tokį negražų plakatą susikurti. Ir kur treningus pirkom, už kiek. Šalia stoviniavęs ir šelmiškai šypsojęsis garsus menininkas Vasiliūnas pridūrė, kad „geriau blogas dėmesys, negu jokio“.

Po dviejų savaičių nuo atidarymo vazoje mirko dviejų rūšių dar nenuvytę gėlės- kelios šviesiai rožinės herberos ir keli raudoni smulkūs gvazdikai. Gėles mėgstu. Atidarymo metu daug jų gavom. Suorganizavom ir atitinkantį progą skanėstą – trijų kilogramų šakotį, skanų kaip du medu. Visi valgė, gėrė. Kas turėjo barzdas, bet burnon maistą ir skystį pildami ryti nespėjo, tiems per jas varvėjo, o kas barzdų neturėjo, tiems varvejo per smakrus bei gurklius, viengubus, dvigubus, smailus ir pudruotus… Šventė pavyko, atėjo ir praėjo. Liko geri prisiminimai, nuotraukos, nuotaika.

7 comments

 1. veronika parašė:

  trumpai ir šmaikščiai. man patiko. kaip ir pati paroda. ačiū.

 2. evelina parašė:

  O apie MENĄ nieko neparasei?
  Bet gal dabar tik tas ir idomu: kas esti, kiek gerti ir kuo apsirengti.

  • Vanda parašė:

   Plakatas tau ka, ne menas?? Beto, cia pirma straipsnio dalis. Tikiuosi,kad kai rasysi antra, paminesi, ir kad meno buvo, ir nemazai!

 3. evelina parašė:

  kas man belieka. Tas plakatas man ne menas, jeigu ka.
  Ir is vis nezinau kas cia menas kas ne. Kiek bobu ir seniu – tiek ir nuomoniu apie mena. Tik zinau kas man patinka ir kas ne. O visa kita… Pinigai man patinka.

  • Vanda parašė:

   E, tu cia visko neisduok. Parasiau menas, tai tegu buna! Galejau siaip ir paveikslus aprasyt. „Kabejo 13 darbu, visi buvo labai grazus. Vienas uz kita grazesni. Vieni labiau spalvoti, kiti maziau, vieni status, kiti guledami kabejo skleisdami savo menishka aura… Visi jie trauke lankytoju aki ir kviete mastyti apie gyvenima“…

 4. evelina parašė:

  aha, 13 darbu, nepagalvojau suskaiciuoti. Perfrazuojant tave: visi jie trauke lankytoju aki ir kviete mastyti kas yra menas o kas ne.

  • Vanda parašė:

   Ka pamirsau, parasyk. Taip, puikiai perfrazavai. Nemazai sukviete, apie 40. O kiek dar nezinomu, kurie tyliai po viena atselino…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.